Online tercih festivali TercihFest başlıyor

Türkiye'nin ilk ve tek online tercih festivali ‘TercihFest’ 8-9-10 Ağustos’ta İbn Haldun Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi iş birliğiyle ücretsiz olarak düzenlenecek. 


BAYKAR Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Turkcell CEO Murat Erkan, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, Gazeteci Cüneyt Özdemir, Profesyonel Koç- Youtuber Gökhan Müftüoğlu (Gri Koç), Youtuber Hocalara Geldik, Eski Hakem Ahmet Çakar gibi iş, sanayi, ticaret ve medya dünyasından önemli isimler konuşacak. Akademik kurulca seçilen şanslı 1000 üniversite adayı; 3 üniversiteden akademisyenler, mevcut öğrenciler ve tercih danışmanları ile görüşerek tercih sürecinde en profesyonel desteği alacak. İbn Haldun Üniversitesi (İHÜ) tarafından düzenlenen, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ)’nin misafir üniversite olarak yer aldığı, Türkiye'nin ilk ve tek online tercih festivali TercihFest, bu hafta sonu başlıyor. 

Başvuruların sona erdiği TercihFest’e 10 bini aşkın katılım talebi gerçekleşti. Bu başvurular arasından Akademik Kurulca seçilen şanslı 1000 üniversite adayı, üç farklı üniversiteden akademisyenler, mevcut öğrenciler ve tercih danışmanları ile görüşecek, mentörlerinden destek alacak.  

İş, sanayi, ticaret, teknoloji, medya ve kültür dünyasından isimler 
TercihFest’e katılacak üniversite adayları, düzenlenecek konferans ve söyleşilerde; iş, sanayi, ticaret, teknoloji, medya ve kültür dünyasının önde gelen isimlerinin, önde gelen şirket yöneticilerinin ve devlet adamlarının tecrübelerini dinleyip, kariyerlerine dair merak ettiklerini danışma fırsatı bulacak. 

Açılış konuşmasını Prof. Dr. Fahrettin Altun’un yapacağı, festivalin kapanış konuşmasını ise Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca yapacak. TercihFest; bu yıl İbn Haldun Üniversitesi’nin ev sahipliğinde birbirinden değerli isimlerin katılımıyla TRT, Turkcell, BAYKAR, PTT Kargo, Redbull’un sponsorluğunda yapılacak. 

 Bu sene TercihFest kapsamında; Akademisyen- Yazar Prof. Dr. Teoman Duralı, BAYKAR Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Turkcell CEO Murat Erkan, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla, Gazeteci Cüneyt Özdemir, Profesyonel Koç- Youtuber Gökhan Müftüoğlu (Gri Koç), Youtuber Hocalara Geldik, Eski Hakem Ahmet Çakar ve Doktor Halit Yerebakan birer konuşma yapacak. 

TercihFest’te ayrıca, aday öğrencilere sürpriz hediyeler verilecek ve online üniversite kampüs turları düzenlenecek. 

İbn Haldun Üniversitesi’nin, 3 senedir Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce başarılı aday öğrenciyi bir araya getirdiği TercihFest ile sınava giren öğrencilerin bilinçli tercih yapmasına yardımcı olunması hedefleniyor. 

 Youtube’dan da takip edilebilecek 
İHÜ TercihFest ile başarılı aday öğrencinin sosyal bilimler, mühendislik ve sağlık bilimleri alanlarındaki lisans programlarını daha iyi tanımalarına olanak sağlanacak. 

TercihFest ayrıca rehberlik, tercih danışmanlığı, mentörlük, akademisyenlerle tanışma, kariyer planlama gibi bir dizi hizmet ve etkinliğe de ev sahipliği yapacak. 

Dönem boyunca TercihFest Youtube Kanalı’nda mezun öğrencilerin deneyim paylaşımları, bölüm tanıtımları, söyleşiler gibi pek çok etkinlik aday öğrencilerin ilgisine sunulacak.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.