Kariyer.net ‘Online Tercih Fuarı’ başladı

YKS tercihleri için son tarih olan 14 Ağustos’a sayılı günler kala üniversite kapısındaki gençlerin heyecanı da doruk noktasına ulaştı. 


Türkiye’nin en büyük online istihdam platformu Kariyer.net, bugün ve yarın gerçekleştireceği ‘Online Tercih Fuarı’ ile üniversite ve bölüm seçimi hakkında kararsızlığı hala devam eden gençlerin en doğru kararı verebilmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor. Kariyer.net, 11-12 Ağustos tarihlerinde düzenlediği ‘Online Tercih Fuarı’ ile üniversite ve bölüm tercihi yapacak gençleri hayalindeki üniversiteyle tanıştırıyor. 

Fuara bulundukları her yerden anında ulaşabilen gençler, hem devlet hem de özel üniversitelerin temsilcileriyle bire bir online görüşme fırsatı yakalayacak. 

Üniversite tercihi yapacak gençler, hayalini kurdukları üniversiteleri uzmanlarından dinlerken, akıllarındaki birçok sorunun cevabını da doğrudan yetkili kişilerden alabilecek. 

Bire bir görüşmeler dışında üniversite tanıtımlarının ve çeşitli seminerlerin de yer aldığı fuara, dileyen herkes ücretsiz olarak katılabiliyor. Online Tercih Fuarı’na katılım ve detaylı bilgi için www.universitetercihfuari.net adresi ziyaret edilebilir.

 Kariyer.net Pozisyon ve Bölüm Rehberlerini incelemeden tercih yapmayın 
 Gençlerin geleceklerini etkileyecek bu önemli tercih öncesinde son 10 yıllık veri üzerinden yapılan analizlerle işverenlerin hangi üniversite ya da bölüm mezunlarına daha fazla ilgi gösterdiklerini ortaya koyan İşveren İlgi Endeksi’ni hazırlayan Kariyer.net; Pozisyon (Meslek) Rehberi sayfalarında Türkiye’de en çok merak edilen 1.597 meslek için detaylı incelemelere yer veriyor. 

Bu sayfalarda (https://www.kariyer.net/pozisyonlar/) söz konusu mesleklerle uğraşanların hangi bölümlerden mezun olduğu, ne gibi yetkinliklere sahip oldukları, iş tanımlarının ne olduğu ve ne kadar maaş aldıklarına dair bilgiler yer alıyor. 

250 binden fazla çalışanın anonim şekilde paylaştığı maaş bilgilerini de barındıran sayfalar, çok kazandıran meslekleri de gözler önüne seriyor. 

378 üniversite bölümünde okuyanları bekleyen eğitim sürecini ve bu bölümlerin mezunlarının iş olanaklarını detaylandıran bölümlere ise https://www.kariyer.net/bolumler adresinden ulaşılabiliyor. 

İşverenlerden en fazla ilgi gören ilk 10 Üniversite ve Bölüm* 

1. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) / Bilgisayar Mühendisliği 
2. Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) / Bilgisayar Mühendisliği 
3. Galatasaray Üniversitesi / Bilgisayar Mühendisliği 
4. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) / Endüstri Mühendisliği 
5. Marmara Üniversitesi / Endüstri Mühendisliği 
6. Boğaziçi Üniversitesi / Bilgisayar Mühendisliği 
7. Galatasaray Üniversitesi / Endüstri Mühendisliği 
8. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) / Matematik Mühendisliği 
9. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) / İşletme Mühendisliği 
10. Boğaziçi Üniversitesi / Endüstri Mühendisliği


Hangi bölümün mezunları daha kolay iş buluyor? 

* İşletme Mühendisliği Matematik Mühendisliği İşletme (Almanca) İşletme Enformatiği Ekonomi- Yönetim Bilimleri Programları Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Endüstri Sistemleri Mühendisliği Bilgisayar Mühendisliği İletişim Endüstri Mühendisliği

* Kaynak: Kariyer.net İşveren İlgi Endeksi

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.