TEV ile Eğitimli Kızlar Umutlu Yarınlar bağışı 1milyon TL'yi geçti

Türk Eğitim Vakfı (TEV), maddi imkansızlıklar nedeniyle okuyamayan genç kızlar için ‘Eğitimli Kızlar Umutlu Yarınlar’’ projesi için 479 gönüllü TEV koşucusuyla Runatolia Maratonu'na katıldı. 
Maraton kapsamında Adım Adım Platformu üzerinden yapılan bağışlar 1 Milyon TL’yi geçti. 

Bağış kampanyasının 16 Mart’a kadar devam edeceğininin altını çizen TEV Genel Müdürü Yıldız Günay, maraton kapsamında tarihi rekor kırdıklarını ve daha fazla kız öğrencinin hayallerine ulaşması için tüm eğitime duyarlı insanlara destek çağrısında bulundu. 

Başarılı ve maddi olanakları sınırlı öğrencilere burs vererek Türkiye’ye ve insanlığa katkı sağlayacak öncü gençlerin yetişmesini destekleyen Türk Eğitim Vakfı (TEV), “Eğitimli Kızlar Umutlu Yarınlar’’ projesi ile 12. kez koşulan Runatolia Maratonu'na katıldı. 

 TÜRK Eğitim Vakfı (TEV) adına maratonda 479 gönüllü koşucu yer aldı. Gönüllü koşucular, 42 kilometrelik maraton, 21 kilometrelik yarı maraton, 10 kilometre ile takımlar koşusu yaptı. Maratonda kepleriyle birlikte koşan Türk Eğitim Vakfı koşucuları, Adım Adım Oluşumu üzerinden düzenledikleri kampanyalar ile önemli bir bağışa imza attı. 

Günay: TEV’in maratonda ilk hedefi 500.000 TL idi. Ancak koşu gününden önce bu hedefe ulaştık 
Maraton özelinde açıklamada bulunan TEV Genel Müdürü Yıldız Günay, “Günümüzün, geleceğimizin aydınlanması için iyilik yaratmaya, hatta daha büyük bir enerjiyle destek çağrısı yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Genç kızların hayallerine kavuşması için koşuya katılan ve bu koşucuların kampanyalarına bağış yapan gönüllülere teşekkür eden Günay, “Bağışlar çoğaldıkça hayallerine kaldığı yerden devam edecek genç kızlarımızın sayısı da artacak. O nedenle tüm eğitim gönüllülerini, koşucularımızın açtıkları kampanyalara bağış yapmaya davet ediyoruz” dedi. 

 “Hedefimiz; kızlarımın eğitimine destek olmak” 
Kampanyayla iligili de detayları açıklayan Günay, “Günümüzde kızlarımız, maddi kaygılardan ziyade ailelerin baskısı yüzünden okuyamıyor ya da okutulmuyor. 

Bu farkındalıkla kızlarımız okusun yarınlara umut olsun diye böyle bir kampanya başlattık ve şimdi de Runatolia Maratonu’nda gönüllülerimiz ile birlikte iyilik peşinde koşarak genç kızlarımızın hayalini gerçeğe dönüştürmek için bağış kampanyamıza herkesi davet ediyoruz.” 

Daha fazla öğrencinin eğitimlerine kaldığı yerden devam etmesine destek olmak isteyenler, https://ipk.adimadim.org/kampanya/ CC58958adresi üzerinden kampanyaya destek olabilir.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.