Sabancı Üniversitesi, Lise Yaz Okulları ile gençleri geleceğe hazırlıyor

6 farklı programda gerçekleşecek Sabancı Üniversitesi 2020 Lise Yaz Okulları için kayıtlar başladı.
Sabancı Üniversitesi, 13-17 yaş arasındaki gençlerin çok kültürlü bir ortamda üniversite hayatı deneyimi kazanmalarına ve yetkin bireyler olarak geleceğe hazırlanmalarına yardımcı olmak için hayata geçirdiği Lise Yaz Okulu programlarına devam ediyor. 

Yeni dönemde 6 farklı programda gerçekleşecek 2020 Lise Yaz Okulları için kayıtlar başladı. 

 Programlar arasında İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki Lise Yaz Okulu, İspanyolca ve İngilizce Dil Okulları, gençleri geleceğe hazırlamak üzere hayata geçen Teknoloji ve Tasarım ile Uygulamalı Nanoteknoloji Yaz Okulları yer alıyor. 3 ayrı dönemi içeren yaz okullarında öğrenciler Sabancı Üniversitesi’nin yurtlarında konaklarken, yoğun ders programının yanı sıra spor, kültür, sanat ve eğlence aktiviteleriyle unutulmaz bir yaz tatili yaşıyor.

 7 binden fazla öğrenci yararlandı 

 Sabancılı olmanın ayrıcalığını, Türkiye’nin dört bir yanında, farklı disiplinlere ilgi duyan yetenekli gençlere deneyimletmek üzere tasarlanan Lise Yaz Okulları kapsamında öğrenciler kuantum fiziğinden mobil uygulamalara, toplumsal duyarlılık projelerinden endüstri mühendisliğine kadar birçok alanda gerekli temel bilgileri ediniyor. 

İki haftalık yoğun bir ders programından geçen öğrenciler, aynı zamanda Türkiye’nin farklı illerinden gelen öğrencilerle eğlenceli bir sosyalleşme imkanı yakalıyor. 2011 yılından bu yana devam eden Lise Yaz Okullarından şimdiye kadar 7 binden fazla öğrenci yararlandı. 

 İngilizce ve İspanyolca dil okulları 

Sabancı Üniversitesi, güçlü öğretim üyesi kadrosuyla lise öğrencilerinin İspanyolca ve İngilizce dil becerilerini, üniversitenin canlı ortamında geliştirebilmelerini sağlıyor. 

Uygulama dersleriyle zenginleştirilen iki dil okulunda da öğrenciler, anadili İngilizce ve İspanyolca olan seçkin mentörlerle tüm gün süren özel tasarlanmış etkinliklerde konuşma pratiği imkanı elde ediyor. İngilizce Yaz Okulu’nda ayrıca, dünyada kabul görmüş bir eğitim sistemi olan “Uluslararası Bakelorya” (IB) standardında ileri düzey dil sınıfları da bulunuyor. 

 Gençler nanoteknolojiyi Sabancı’da öğreniyor 

 Bilim ve teknolojiye meraklı gençler için geçtiğimiz yıl hayata geçen Teknoloji ve Tasarım Yaz Okulu ile Uygulamalı Nanoteknoloji Yaz Okulu, “yaparak öğrenme” yöntemini temel alıyor. 

 Teknoloji ve Tasarım Yaz Okulu’nda öğrenciler Üniversitenin Collaboration Space (yaratım atölyesi) alanında donanım ve yazılım konusunda becerilerini geliştirirken, robot yapma ve açık kaynaklı kod yazma gibi ileri düzey uygulamaları gerçekleştirebiliyor. Uygulamalı Nanoteknoloji Yaz Okulu ise yoğun laboratuvar uygulamalarıyla farklılaşıyor. 

Program kapsamında öğrenciler nanomalzemeler, alternatif enerji kaynakları, mikroakışkanlar gibi başlıklarda nanoteknoloji konusunda temel bilgileri öğreniyorlar.Programdaki tüm dersler ve laboratuvar uygulamaları, Sabancı Üniversitesi Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi SUNUM'da gerçekleştiriliyor.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.