PeerBie’den “Üniversite Temsilcileri”ne burs desteği

Türkiye’deki üniversite öğrencilerini, adaylarını ve mezunlarını bir araya getiren yeni nesil ve yerli sosyal ağ uygulama girişimi PeerBie Üniversitem “temsilci” uygulaması ile 2019 yılında başlattığı burs hareketini 2020 yılında da sürdürecek. 


Dünyanın dönüşen iletişim ihtiyaçlarını karşılamak üzere Türkiye’den yola çıkan yeni nesil ve yerli sosyal ağ uygulama girişimi PeerBie, PeerBie Üniversitem bünyesindeki öğrencilere 
2019 yılında sağladığı burs desteğini, 2020 yılında da artırarak sürdürecek. PeerBie, “üniversite temsilcisi” özel programında üniversite öğrencilerini ödüllendiriyor. 

PeerBie, üniversitede okuyan öğrenciler arasında üniversitesinin öğrenci kulübünde aktif, sosyal medyayı kullanmayı seven ve üniversitesine özel kampanya geliştirip, kendini öğrenim görürken geliştirmeye açık öğrencileri saptıyor. 

Onların çabasını sağladığı burs desteği ile ödüllendiriyor. PeerBie, 2019 yılında başlattığı programda sağladığı 25 bin TL’lik burs desteğini, 2020 yılında, önceki yıla nazaran 10 katından fazlaya çıkarmayı hedefliyor. 

PeerBie’den hem burs desteği hem girişimciliğe rehberlik 2020 yılında bu kampanya kapsamında burs desteğini 300 bin TL’ye çıkarmayı planlayan PeerBie Kurucusu Semih Seçer “Biz, PeerBie olarak hedefleri olan ve yeni nesli yerli potansiyelimizle güçlendirmek isteyen bir girişimiz. Bunun için öncelikle kendi ülkemizdeki genç yeteneklerimize fırsatlar vermek birinci görevimiz. 

Bu bilinç ile 2019 yılının Haziran ayında mağazalara yüklediğimiz PeerBie Üniversitem’de ‘Üniversite Temsilcisi’ programı başlattık. Amacımız öncelikle öğrencilerimizin bütçelerine katkı yapmak, bunu yaparken de onların startup ortamını tanımalarını sağlamak” açıklamasını yaptı. 

Seçer ayrıca, “Kendi üniversitesi için projeler geliştirme bilinci ile hareket eden, bir öğrenci kulübünde aktif rol alan ve sosyal medyanın yeni nesil teknolojik araçlarını kullanmaya iştahlı öğrencilerin bizim için yeri ayrı.

Bugün bu problemleri çözmek için yeteneklerini geliştiren öğrenciler, deneyim ve bilgi transferinin önemini de fark ettiği zaman, 1-0 öne geçer. Biz buna inanıyoruz. Onları oluşturduğumuz programla, uygulamamız üzerinde bir araya getiriyoruz. 

Gelen ve seçilen öğrencilere de burs desteği sağlıyoruz. 2019 yılında bu programa 300’ü aşkın öğrenci katılırken, finale 20 kişi kaldı. Seçilen öğrencilere de yaklaşık 25 bin TL’lik bir burs desteği sağlandı” dedi. 

 2020 planı: 50 öğrenciye 300 bin TL’lik burs desteği PeerBie, 2019 yılında başlattığı “Üniversite Temsilcisi” programı ile 50 üniversite öğrencisine toplamda 300 bin TL’lik burs desteği sağlamayı planlıyor. Editöre not: PeerBie Üniversitem, üniversite öğrencileri ve mezunlarının kullanımı için geliştirilen özel bir uygulamadır.

Uygulama üzerinde; 
● Öğrenci ve mezunlar, bölümleri ile ilgili arkadaşlarının paylaşımlarını takip edebiliyor. 
● Öğrenciler, staj ilanları koyabiliyor ve ilanlardan iş bulabiliyor. 
● Öğrenciler, üniversitedeki ders notlarını paylaşabiliyor. 
● Öğrenciler ve / veya mezunlar, ikinci el eşya alıp satabiliyor. 
● Mezun olan öğrenciler, üniversite ile olan bağlarını sürdürebiliyor. 
● Öğrenci adayları mezunlarla iletişim kurabiliyor. Sosyal hayat, okul hayatı ve iş hayatını tek bir platform üzerinden yönetmek için “küresel sosyal ağ” olarak yola çıkan PeerBie, kişilerin rollerine uygun tüm ağları tek bir platformda toplamalarına yardımcı olacak. İş, aile, okul çevresi ve diğer tüm rollerin gerektirdiği sosyal çevre ile bağlantıyı sağlayacak.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.