Kampüsleri dönüştürecek fikirler Red Bull Basement University ile destekleniyor

Yeni neslin teknolojik girişimcilerini, hackerlarını, kod yazarlarını destekleyen Red Bull Basement, üniversite öğrencilerine kampüslerini değiştirecek projelerini geliştirmeleri için fırsat tanıyor. Öğrenciler, kampüslerini ileri götürecek fikirlerini ve projelerini birer dakikalık videolarla tanıtıp, 21 Ekim’e 2019 tarihine kadar Red Bull Basement University’ye başvurabilecek. Önce halk oylaması, ardından jüri oylaması ile seçilecek proje fikrinin sahipleri; Red Bull Basement mentorları tarafından desteklenecek. 

Ayrıca Kanada’nın Toronto kentinde düzenlenecek Red Bull Basement University global etkinliğine katılım hakkı kazanacak. Red Bull Basement University başvuruları https://www.redbull.com/tr-tr/projects/red-bull-basement-university/how-it-worksadresinden yapılıyor. 

Brezilya’nın Sao Paulo şehrinde doğan Red Bull Basement, bugün pek çok ülkede yeni neslin hackerlarına, kod yazarlarına ve girişimcilerine yönelik faaliyetlerini sürdürüyor. 

Red Bull Basement’ın üniversite öğrencilerine yönelik projesi Red Bull Basement University ise, öğrencilerin kampüslerini değiştirebilecek fikirleri hayata geçirebilmeleri için şans veriyor. 

Projelerini anlattıkları birer dakikalık videoları 21 Ekim 2019 tarihine kadar https://www.redbull.com/tr-tr/projects/red-bull-basement-university/how-it-works 

adresine gönderen öğrenciler arasından seçilenler, alanında uzman isimlerden mentorluk alacak. 

Mentorluk için seçilen üç başvurunun içerisinden birinci olan proje ise daha sonra Kanada’nın Toronto kentinde gerçekleşecek son atölyeye katılmaya hak kazanacak. 

Öğrencilere kampüslerini değiştirecek fikirlerini geliştirme imkânı sunan Red Bull Basement University’ye lisans ve yüksek lisans öğrencileri katılabiliyor. Katılımcı takımlar bir veya iki kişiden oluşabiliyor.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.