Çocuklar, büyüyünce ne olmak istediklerine bu programda karar verecek.

Türkiye’de çocukların teknoloji ve bilim alanlarında eğitimine odaklanan Da Vinci Televizyon Kanalı’nın yeni programı “Büyünce Ne Olsam?”, birçok mesleği çocuklar için derinlemesine inceleyerek, günlük yaşantılarının nasıl olduğunu, çocuklara eğlenceli şekilde deneyimletiyor. 

 Büyünce Ne Olsam? programının kahramanı Mikaela, büyüyünce ne olacağına henüz karar veremeyen çocuklardan biri… 

Mikeal, sadece neleri yapmayı çok sevdiğini biliyor ve programda kendi yeteneklerinin nasıl farkına varabileceğini öğrenmenin yollarını keşfederken, büyünce ne olmak istediğine karar vermek için eğlenceli araştırmalar yapıyor. 

Çocuklar, Mikeala’yı izlerken Robot Mühendisliği, Google Yazılım Mühendisliği, YouTube Stüdyo Müdürü, Yapay Zeka Uzmanı, Uzay Teknisyeni, Adli Tıp Dedektifi, Meteorolog, Su Bilimci ve Spor İstatistikçisi gibi günümüzün ve geleceğin meslekleri hakkında bilgi sahibi olacak ve bu alanlarda çalışan kişilerle yapılan araştırmalar hakkında bilgi sahibi olacaklar. 

Çocukların, birçok mesleği derinlemesine inceleyerek, günlük tempolarının nasıl olduğunu öğrendikleri “Büyüyünce Ne Olsam?” programı 19 Ocak’tan itibaren her hafta sonu 15.00’da çocukların teknoloji eğitimi kanalı Da Vinci’de yayınlanacak.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.