Komatsu, VR teknolojisini Meslek Liseleri ile buluşturuyor

Müşterilerine uçtan uca hizmet sunma vizyonuyla faaliyetlerine devam eden Temsa İş Makinaları, meslek liselerindeki öğrencilere Komatsu VR Simülatör ile operatör eğitimi vererek kalifiye operatör yetiştirilmesine destek oluyor. 

Temsa İş Makinalarının Türkiye genelinde meslek liselerine yaymayı amaçladığı sanal gerçeklik eğitiminin ilki Komatsu PC300-8 VR simülatörü ile 27-28 Eylül’de Zonguldak Ereğli Meslek Lisesi’de gerçekleştirildi. 

80 öğrencinin katıldığı eğitim kapsamında Temsa İş Makinaları ürün Müdürü Sertaç Varol Komatsu iş makinaları hakkında kısa bilgiler verdikten sonra öğrenciler simülatörle test sürüşü gerçekleştirdiler. Her test sürüşü ardından yapılan sanal gerçeklik sınavı ile öğrencilere puanlar verildi. 


Sanal gerçeklik eğitimi ile ilk deneyimin gerçek makine üzerinde olması durumunda yaşanabilecek iş kazaları riski sıfıra indirilirken öğrenciler gerçek bir Komatsu PC300-8’in içindeymiş gibi hissederek makineyi tecrübe etme olanağı yakaladılar. 

Öğrenciler Komatsu PC300-8’ün kabin içerisinde bulunan tüm fonksiyonlarını kullanırken gerçek makine eğitimi sırasında kullanılacak yakıt sarfiyatı da engellenmiş oldu. 

Eğitim sonunda öğrencilerin öğrenme becerileri de test edilerek sonuçlar raporlandı. Böylece geleceğin operatörleri güvenlik riski olmadan eksiklerini görme ve onları tamamlama şansı yakaladılar. 

Temsa İş Makinaları meslek liselerinde gerçekleştireceği bu eğitimler ile toplumda farkındalığı arttırarak, gençleri mesleki eğitime yönlendirmeyi ve meslek eğitimi kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.