HUAWEI Geleceğin Tohumları 2018’de Öğrenci Seçmeleri Başlıyor

HUAWEI’nin bugüne kadar dünya çapında 96’dan fazla üniversiteden, 30.000’den fazla öğrencinin katıldığı “Geleceğin Tohumları– SeedsFortheFuture” küresel sosyal sorumluluk projesinin 2018 takvimi açıklandı. 

Bu yıl Türkiye’nin önemli üniversitelerinden 10 öğrencinin yer alacağı proje, 

10-21Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. SeedsForTheFuture - Geleceğin Tohumları 2018 projesine katılmaya hak kazanacak öğrenciler,gazeteci ve program yapımcısı Cem Seymen ile internet üzerinden canlı olarak yapacakları mülakat sonrasında belirlenecek.

Programda yer alacak Türk öğrenciler hem Çin’i yakından tanıma hem de HUAWEI’ninShenzhen’deki merkezini yerinde görme ve burada ICT eğitimi alma şansına sahip olacak. 

HUAWEI’nin küresel çapta birçok ülkede hayata geçirdiği kurumsal sosyal sorumluk projelerinden biri olan “Geleceğin Tohumları– SeedsFortheFuture’ıntemel amaçları arasında; genç nüfusa farklı bir kültürel bakış açısı kazandırmak, gençlerin kariyer hedeflerine katkı sağlamak, Türkiye’de HUAWEI’nin teknoloji ve Ar-Ge’deki gücünün farkında olan marka elçileri yaratmak ve bilişim alanında nitelikli insan kaynakları profili oluşturulmasına destek olmak yer alıyor.  


Bu yıl gerçekleştirilecek organizasyon, Pekin’deki açılış töreniyle başlayacak.
Öğrenciler,programın ilk haftasında Çin dili ve kültürü içeriğiyle birlikte; Çin Seddi, Yasak Şehir, Tiananmen Meydanı gibi Çin kültürünün önemli tarihi noktalarına ziyaretler gerçekleştirecek. 

Öğrenciler, programın ikinci haftasında iseShenzhen’de bulunan HUAWEI genel merkezinde; şirketin uluslararası iş kültürü, değerleri, iş çözümleri ve uçtan uca ürün gamını yerinde inceleme fırsatı ile beraber; gelecekteki iş yaşamlarına ışık tutacak önemli deneyimler yaşama fırsatı da bulacak.  

Geleceğin Tohumları Programı Hakkında 
HUAWEI Orta Asya ve Kafkaslar Bölge Başkanı MarcoXu, “Geleceğin Tohumları– SeedsFortheFuture 2018 projesini şöyle değerlendirirken; “Proje kapsamında temel hedeflerimiz arasında, genç nüfusa farklı bir kültürel bakış açısı kazandırmak, iş kültürünün sürekliliğini göstermek, teknolojiye olumlu bakış açısı kazandırmak, küresel operasyonların işleyişi hakkında bilgi paylaşmak ve öğrencilerin kariyer hedefleri doğrultusunda kendilerine katkı sağlamak yer alıyor. 

Bilişim ve teknoloji alanında nitelikli insan kaynağının oluşturulması konusuna verdiğimiz önemle birlikte, “Geleceğin Tohumları– SeedsFortheFuture 2018 çerçevesinde,yarınınbilişim teknolojileri uzmanlarının yetişmesine katkıda bulunmayı da amaçlıyoruz”dedi.  

Kazananlar Cem Seymen’le canlı mülakat sonucunda belli olacak 
Geleceğin Tohumları– SeedsFortheFuture 2018 projesi katılımcıları, Boğaziçi Üniversitesi, Ege Üniversitesi, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde lisans eğitimi gören başarılı öğrenciler arasından seçilecek.

Programa katılmak isteyen adaylar, www.seedsforthefutureturkiye.comadresinde yer alan kısa formu doldurarak, başvurularını gerçekleştirebilecek. 

Başvurular sonrasında belirlenecek adaylar, gazeteci ve program yapımcısı Cem Seymen’in yöneteceğive internet üzerinden canlı yayınlanacak mülakata katılma fırsatını edecekler. Mülakatı başarıyla geçen öğrenciler,Geleceğin Tohumları– SeedsFortheFuture 2018 projesi kapsamında Çin’e gitmeye hak kazanacak. 

Değerlendirme aşamasının Temmuz ayında tamamlanacağı seçmeler sonucunda kazanan öğrenciler, 5 Ağustos 2018 tarihinde www.seedsforthefutureturkiye.com internet sitesi aracılığı ile duyurulacak.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.