Sıfır Teknoloji İle İngilizce Öğrenin

Yepyeni bir sistem “Sıfır Teknoloji” ile İngilizce öğrenmek daha kolay hale geliyor. 

Kanada’nın Toronto ve Vancouver şehirlerinde bulunan Uluslararası Dil Akademisi (ILAC), sıfır teknoloji adı altında bir pilot proje başlatarak sınıftaki tüm elektronik cihazları kaldırıyor. 

Sınıfta cep telefonlarının kullanılmasını daha düşük hatırlama, akademik performanstaki düşme ve öğrencilerin memnuniyetinin azalması ile ilişkilendiren okul, sadece cep telefonlarını değil akıllı tahta, dizüstü bilgisayarı gibi tüm teknolojik aletleri sınıflara almıyor. 
Uluslararası Dil Akademisi’nin (ILAC), temsilciliğini yaptığı dünyanın önemli dil okullarından ILAC’in sıfır teknoloji deneyimi ile öğrenciler İngilizce öğrenirken insan ilişkilerini de geliştiriyor. 

Çünkü bu yöntemle birlikte öğrenciler sınıflarda teknolojinin olmamasından dolayı birbirleriyle daha fazla iletişime geçiyor. Uluslararası Dil Akademisi’nin (ILAC) temsilciliğini yapan DinamoEdu’nun kurucusu Fatih Kuran: “DinamoEdu olarak lise, üniversite ve yaz okullarının yanı sıra önemli dil okullarının temsilciğini yapıyoruz. 

Her dil okulunun teknikleri birbirinden çok farklı. Son dönemde trend olmaya başlayan sıfır teknoloji ile eğitim ise öğrencilerin oldukça dikkatini çekiyor. Bu uygulamayı dil öğreniminde gerçekleştiren ILAC, bu özelliği ile dil okullarından farklılaşıyor. 

ILAC ile birlikte biz de çok farklı olan bu sistemi öğrencilerle buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz. Son zamanlarda bazı ülkeler de bu alanda çalışmalar yaparak teknoloji eğitimini yasaklayan sınıflar açmaya başlıyor. 

Bu sistemin giderek dünya çapında yaygınlaştığını görebiliyoruz. ILAC sayesinde öncü bir eğitim modeli sunmaktan dolayı mutluyuz.“ dedi.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.