Peugeot Scooters Sponsorluğunda 1000 Motorcu 1000 Çocuk Projesi Çocuklara Yardım Götürmeye Devam Ediyor

Uzun yıllar otomotiv sektöründe çalışan ve hobi olarak fotoğrafçılık yapan İlker Kül, Anadolu’nun köylerinde zor şartlar altında eğitim görmeye çalışan çocuklara yardım götürmek için yola çıkmaya karar verdi. 

Çocukların yüzünde bir gülümseme yaratabilmek amacıyla 2011 yılında yola çıkan Kül, 5 yıl boyunca 162’nin üzerinde okula yardım paketleri ulaştırdı. 2016 yılında projesini 1000 Motorcu 1000 Çocuk adıyla hayata geçirdi. 

Bugüne kadar zorlu koşullar altında eğitim gören 1292 çocuğa kırtasiye ve kışlık giyecek yardımının ulaştırıldığı projeye 2018 yılı itibariyle Peugeot Scooters ana sponsor olarak destek vermeye başladı. 


İlker Kül, kendisine tahsis edilen Peugeot Metropolis ile son olarak Nisan ayında Denizli Yeşilyayla İlkokulu ve Cumaalanı İlkokulu’na giderek çocuklara paketlerini teslim etti. 700 km’nin üzerinde mesafe kat edilen yolculukta Kül’e Peugeot Scooters Türkiye ekibi de eşlik etti. 

İki okulda toplam 40 öğrenciye daha yardım paketlerini ulaştıran ekipten Peugeot Scooters Türkiye Marka Direktörü M. Tolga Eser, marka olarak böyle bir projeye destek vermekten ne kadar memnun olduklarını dile getirirken, İlker Kül’ün çocuklar için yaptığı bu özverili çalışmada Peugeot Scooters olarak her zaman yanlarında olacaklarının da mesajını iletti.  

Çocuklara Verilen Yardım Paketinde Neler Var? 
2 adet kurşun kalem 2 adet kırmızı kalem Kalemtıraş Cetvel, makas Silgi Kalem kutusu 2 adet çizgili defter 2 adet kareli defter Resim defteri Kuru boya, suluboya ve pastel boya takımı Hikâye kitabı 1000 Motorcu 1000 Çocuk boyama kitabı Oyuncak Mont Bot Atkı, bere, eldiven Gofret ve şeker Diş fırçası ve diş macunu El kremi, sıvı sabun, deodorant

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.