Mercedes-Benz Türk’ün MobileKids Trafik Eğitim Projesi Devam ediyor

Mercedes-Benz Türk ve TEGV işbirliğiyle hayata geçirilen MobileKids Türkiye, kampanyanın maskotu Moki ile birlikte 11 Mart Pazar günü İstanbul Metrocity AVM’de çocuklarla buluşuyor. 

Küçük yaştan itibaren trafik bilinci kazandırmayı ve güvenli yolculuk konusunda çocukları bilgilendirmeyi amaçlayan MobileKids Trafik Eğitim Projesi, “çocuklar trafikte” sloganıyla içinde interaktif oyunların da olduğu eğlenceli etkinliklerle çocuklar ve ailelerine farkındalık aşılıyor. 

Mercedes-Benz Türk, ana şirketi Daimler AG’nin 2001 yılında Almanya’da başlattığı, 2013 yılında ise Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile birlikte Türkiye’de hayata geçirilen, dünyanın ilk ve en büyük yol güvenliği girişimi olan MobileKids Trafik Eğitim Projesi, 2018 yılında da etkinliklerini sürdürüyor. 


MobileKids Türkiye bu kez, 11 Mart Pazar günü İstanbul Levent’te bulunan Metrocity AVM’de çocuklar ve aileleriyle buluşuyor. Sabah 10:00’da başlayacak ve 18:00’a kadar sürecek olan etkinliğe tüm çocuklar ve aileleri ücretsiz olarak katılabilecek.  

Öğretici oyunlarla trafik bilinci kazandırılıyor 
MobileKids Trafik Eğitim Projesi kapsamında farklı illerdeki okullarda Trafik Ateşböceği ile verilen trafik eğitimlerine ek olarak daha çok çocuğa ulaşabilmek amacıyla farklı tarihlerde yan etkinlikler düzenliyor. 

Bu çerçevede 11 Mart Pazar günü İstanbul Levent’te bulunan Metrocity AVM’de çocukların katılabileceği atölye ve yaratıcı drama çalışmaları düzenlenecek. 

MobileKids’in maskotu Moki ile birlikte düzenlenen atölye çalışmalarında “Kendi Trafik İşaretini Tasarla”, “Boyama Etkinlikleri”, “Mini Şehir”, “Kes Yapıştır Trafik Işıkları” başlıklı etkinlikler yer alıyor. Drama etkinliğinde ise drama lideri, çocuklara temel trafik kurallarını eğlenceli ve eğitici bir tiyatro gösterisiyle ve oyunla anlatıyor. 

İnternet üzerinden de eğitim almak mümkün 
Etkinlikte, projenin önemli diğer bir ayağını oluşturan online eğitim sitesi de ailelere anlatılıyor. MobileKids Türkiye web sitesini (tr.mobilekids.net) ziyaret eden çocuklar, proje kapsamında okulları ziyaret eden Trafik Ateşböceği’nde verilen eğitimin aynısını eğitici videolar ve eğlenceli oyunlarla alabiliyorlar. 

Eğitimi başarıyla tamamlayan çocuklar, “Geleceğin Usta Şoförü” eğitim sertifikasının yanı sıra MobileKids’ten sürpriz hediye setinin de sahibi oluyorlar.  

Uygulamalı eğitimle bilgiler pekişiyor 
Bugüne kadar; 12 ilde, 15 noktada, 22 yerleşik, 14 taşımalı olmak üzere 36 okulda 17.806 çocuğa birebir 6 saat trafik eğitimi verilen projede, eğitim etkinlikleri ilköğretim okullarının bahçelerine yerleştirilen Trafik Ateşböceği’nde gerçekleştirildi.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.