App Run ile dilediğin yerden koşuya destek ol

Omurilik felcinin tedavisi için yapılan araştırmalara kaynak bulmak amacıyla bu yıl beşinci kez düzenlenecek Wings For Life World Run, 6 Mayıs'ta yine İzmir'de gerçekleşecek. 

Binlerce kişinin katılacağı yarış için İzmir’de olamayacaklar, cep telefonlarına indirecekleri Wings For Life World Run uygulamasıyla istediği her yerde dünya ile aynı anda koşarak bu yarışın bir parçası olabilecek. 

Omurilik zedelenmelerinde dünyada ilk olacak tedaviyi bulmak için çalışan “Wings for Life” Vakfı, çalışmalarına dikkat çekmek ve araştırmalara fon sağlamak amacıyla Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 12 ülkede aynı anda gerçekleşen bir koşu düzenleyecek. 

“Koşamayanlar için Koşuyoruz” sloganıyla bu yıl beşincisi düzenlenecek etkinliğin Türkiye ayağı 6 Mayıs’ta İzmir’de gerçekleştirilecek. 


6 Mayıs’ta İzmir’de olamayacaklar, cep telefonlarına indirecekleri Wings For Life World Run uygulamasıyla istedikleri her yerde dünya ile aynı anda koşarak bu yarışın bir parçası olabilecek. Yarışmacılar, uygulamada Sanal Yakalama Aracı’ndan kaçmaya çalışıp adını Global Sonuç Listesi’ne yazdırmak için koşacak. 

www.wingsforlifeworldrun.com/tr adresinden kayıt olunan etkinlik geçen yıl rekor katılımla toplamda 155.288 kayıtlı koşucuya ulaşmıştı. Dünya birincisi ise Dubai’deki koşuya tekerlekli sandalye ile katılan Aron Anderson olmuştu. Anderson, tam 92 km boyunca yakalama aracından kaçmayı başarmıştı.  

TOPLAMDA 20.6 MİLYON EURO TOPLANDI 
Wings for Life World Run'a katılan isimler sadece özel bir spor organizasyonunda yer almış olmuyor, omurilik sakatlıklarına çözüm bulunmasına da katkı sağlıyor. 

Wings for Life World Run'a katılım ücretlerinin %100'ü hayat kurtarıcı nitelikteki omurilik araştırmaları ve klinik deneyler için kullanılıyor. Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Wings For Life Vakfı, gerçekleştirdiği etkinlikler ve toplanan bağışlar ile omurilik felcini kesin tedavi bulmayı amaçlıyor. 

Geride kalan 4 senede 58 farklı lokasyonda 350 binin üzerinde kişi yarışa katılarak 20.6 milyon Euro para topladı. Ve bu miktar dünyanın dört bir yanında, omurilik zedelenmelerinin tedavisi icin yapılan araştırmalara önemli bir fon oluşturuyor. 

HER YIL 250 BİN KİŞİ DAHA OMURİLİK FELCiNE YAKALANIYOR 
Omurilik felci çok basit kazalar sonrası herkesin başına gelebilecek bir sakatlık. Tüm dünyada omurilik sakatlanması nedeniyle engelli olan 3 milyon kişi var ve her yıl 250 bin kişi omurilik zedelenmesine yol açan bir sakatlık geçiriyor. 

Bu kadar çok hayatı etkileyen bir sorun olan omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalar çok kısıtlı ve desteklenmesi gerekiyor.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.