Mülteciler Java Ve Veritabanı Eğitimi Alacak

Suriyeliler için bugüne kadar gerçekleştirilen en kapsamlı proje olan İMECE Programı çerçevesinde, mülteciler ve Türkler Oracle SQL, Veritabanı Yönetimi ve Java eğitimi alacak. 

Bir ilk teşkil eden eğitim, 13-17 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak. Habitat Derneği’nin Birleşmiş Milleter Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) ile yürüttüğü İMECE Programı kapsamında, Oracle İşgücü Geliştirme Programı işbirliği ile, mülteciler ve Türkler, Oracle SQL, Java, Oracle veritabanı eğitimi ve bu teknolojiler üzerine sertifika alacaklar. 

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen İMECE Programı kapsamında gerçekleştirilecek eğitimlerden ilki, 13-17 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. 


Program kapsamında Suriyeliler ve Türkler, Oracle Veritabanı, Java, kapsamlı ve tam entegre bulut uygulamaları, platform hizmetleri ve bütünleşik sistemler gibi sayısız teknolojiler üzerine uzman eğitmenlerden eğitim alma imkânı elde edecekler.

 “Hedefimiz Teknolojiyi İyi Bilen Kişiler Yetiştirmek” Habitat Derneği Genel Koordinatörü ve İMECE Programı Direktörü Başak Saral, “Türkler ve Suriyeli mülteciler arasından bilişim sektöründe uzman olabilecek, kalifiye iş gücünün geliştirilmesini önemsiyoruz. 

Katılımcılarımız arasından kendi yazılım şirketlerini kuracak kişiler olabileceği gibi Türkiye’nin, Ortadoğu’da ve Arapça kullanan diğer pazarlardaki bilişim ihracatına katkı sağlayabilecek, yazılım üretimini de destekliyoruz. Bu nedenle İMECE Programı kapsamında teknoloji odağında da eğitimler veriyoruz. 

Bu nedenle dünya çapında kabul gören ve işe alım sürecinde rekabet avantajı sağlayan Oracle işbirliğiyle Ankara ve İstanbul’da olmak üzere, 2 defa düzenlenecek bu eğitimlerden toplamda 54 mülteci ve ev sahibi toplum üyesinin faydalanmasını planlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.