Meslek Liselilerin bu yılki ders kitapları da DemirDöküm'den

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından DemirDöküm, geleceğin anahtarı gençlerin eğitimine desteğini sürdürüyor. 

Geçen yıl hayata geçirilen ücretsiz mesleki eğitim ders kitabı dağıtımı projesi, bu sene de devam etti. 2017-2018 eğitim-öğretim yılında da Mesleki ve Teknik Anadolu Meslek Liseleri’nde eğitim gören binlerce öğrenci, DemirDöküm tarafından hazırlanan ve ücretsiz olarak dağıtılan ders kitabıyla buluştu. 

 DemirDöküm, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında geleceğin anahtarı ve işini teslim edeceği öğrencilerin eğitimine destek olmayı sürdürüyor. 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Mesleki ve Teknik Anadolu Meslek Liseleri öğrencileri için 2016 yılında hayata geçirilen ücretsiz mesleki eğitim ders kitabı dağıtımı projesi, bu sene de devam ettirildi. 
Meslek liselerinin 11’inci sınıf öğrencileri için “Isıtma Tesisatı”, “Doğal Gaz Bina içi Tesisatı” ve “Gaz Yakıcı Cihazlar” kitapları Türkiye genelinde 172 okulda 20 binden fazla öğrenciye ulaştı. DemirDöküm proje kapsamında iki yılda 40 binden fazla öğrencinin eğitimine destek oldu. 

 Türkiye'nin ilk sanayi şirketlerinden olan DemirDöküm'ün 63 yıldır gerçekleştirdiği yatırımların her zaman geleceği yönelik planlandığını belirten DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna, ülkenin kalkınması için şirket özelinde gerçekleştirilen yatırımların yanında eğitim alanında da çalışmalar gerçekleştirdiklerinin altını çizdi. 

Başta iklimlendirme sektörü olmak üzere mesleki eğitimin birçok sektör için hayli önemli olduğunu vurgulayan Ertuna “Nitelikli insan kaynağı, yerli ve yabancı sektör temsilcilerinin gerçekleştirdiği yatırımlar, Türkiye’yi ısıtma, soğutma ve havalandırma sektöründe Avrupa’nın en önemli üretim merkezlerinden biri olmasını sağladı. 

Ülkemizin gayri safi milli hasılasına daha çok katkı sağlamak, dünya pozisyonumuzu kuvvetlendirmek için geleceğimizi teslim edeceğimiz öğrencilerimizin eğitimine daha fazla katkı sağlamalıyız” dedi. 
Türkiye’de kurulduğu günden bu yana DemirDöküm’ün ‘ısı konforu’ ile özdeşleşmesinde, ilk döküm radyatör, ilk panel radyatör, ilk kombi ve yoğuşmalı kombi gibi ürünlerin üretilmesinde Türk mühendislerin büyük payı olduğunu kaydeden Erdem Ertuna meslek liselerinden yetişen nitelikli gençlerin sektörü daha da ileriye taşıyacağını, DemirDöküm’ün bu bilinç ile eğitime verdikleri desteği sürdüreceklerini belirtti. 

Kitapların basım ve dağıtımını üstlenen Ege Basım ve Dahi Yayıncılık Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Güven bir başucu kaynak kitabı niteliğinde olan modüler meslek kitaplarının öğrencilerin eğitimine büyük katkı sağlayacağının altını çizerken “Yarınlarımızın anahtarı gençlerimizin eğitimine katkı sağlayabilmek ve 11 yıldır devam eden Megep projesinin bir parçası olmak bizim için büyük bir onur. DemirDöküm yetkililerine de projeye destek oldukları için gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.