Başbakan Yıldırım'dan TEOG açıklaması

TEOG'un yerine gelecek sistem ile ilgili açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım, “Her sınıfta yazılı sınav olacak, biri de merkezi olacak” dedi. 

Başbakan Binali Yıldırım, Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtladı. "Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) artışının makul seviyeye çekilmesine" ilişkin çalışmalarla ilgili soruya Yıldırım, "Motor hacimlerine göre ve diğer özelliklerine göre Maliye Bakanımız gerekli düzenlemeleri, düzetmeleri yapacaktır" karşılığını verdi. 

Yıldırım, düzenlemenin kapsamına ilişkin soruya, "Bütün detayları çalışacaklar, şu anda bu kadar bilgi verebilirim. Bugünlerde belli olur. Tasarı şu anda komisyonda" karşılığını verdi. 

TEOG'un yerine liselere geçişte uygulanacak modelle ilgili soru üzerine Yıldırım, şunları kaydetti: "TEOG'la ilgili gerekli açıklamaları yaptık.
Detaylar çalışılıyor. Sınavsız öğrencilik olur mu? Tabii ki öğrenciyseniz hayatınız sınav demektir. Eskiden sözlü sınavlar da vardı. 

Şimdi var mı, bilmiyorum. Yazılı sınavlar her sınıfta olacak, o sınavlardan birisi de merkezi sistemli olacak. Hepsi bu. Okuldaki sınavlardan bir tanesi soru havuzundan merkezi şekilde olacak, hepsi bu. 

Merkezden yapılmasa da bu sınav yapılacak." Başbakan Yıldırım, ayrıntılar üzerinde çalışılmaya devam edildiğini, önümüzdeki günlerde ayrıntıların belli olacağını bildirdi.Kaynak: NTV

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.