Öğrenim Kredisi ve Burslar artacak

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 yıl içinde görevi aldığımız yerden bulunduğumuz nokta çok farklı. Artık dünyada Türkiye bir idol olmuş durumda. 

Yeni eğitim ve öğretimde burs ve krediler de artacak, lisansüstü doktora, onlar da artacak" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize Güneysu'daki ikametinden saat 14.10'da ayrılarak helikopter ile Trabzon'un Beşikdüzü ilçesine bağlı Beşikdağ mevkisinde geldi. 

Yapımı devam eden teleferik inşaat alanında incelemelerde bulundu. Erdoğan, yetkililerden buradaki çalışmalarla ilgili bilgi aldı. 

Daha sonra ise ilçe merkezine geçen Erdoğan burada halka hitap etti. "Biz bu millete aşığız, biz bu milletin dertlisiyiz. Aşık olan dertli olan bir şeyler yapar" diyen Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle: 


Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geliyoruz demiştik. 15 yıl içinde görevi aldığımız yerden bulunduğumuz nokta çok farklı. Artık dünyada Türkiye bir idol olmuş durumda. Geziciler çıktı meydana, dolaştılar. Zannettiler ki, Gezicilerle biz Türkiye'yi bitiririz. 

Arkasında emperyalist güç vardı. 11-12 ağaç bir başka yere taşınıyor diye kıyamet koparıyorlardı. Halbuki biz iktidarımız dönemimizde 2.5 milyar ağaç diktik. Şu anda Anadolu'nun yollarında gördüğünüz fidanlar var ya, onları hep biz diktik. 

"YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE BURS VE KREDİLER DE ARTACAK" 
Biz göreve başladığımızda 74 üniversite vardı ş anda 184 üniversite var. 270 bin derslik yaptık mevcut dersliklerin üzerine. Niye? Cehalete karşı savaş yapmak böyle olur da onun için. Öğretmenlere ihtiyacımız var. 'Boş ders olmayacak.' dedik. 

Hatırlayın o eski günleri, bizim öğrencilik yıllarımızda sınıfımızda 75 öğrenci vardı, öyle okuduk. Ama başbakanlığım döneminde bir karar aldık, 'Arkadaşlar biz öğrenci sayısını 30'a indireceğiz.' dedim. Elhamdülillah şimdi tüm Türkiye'de öğrenci sayısı dersliklerde 30'a inmiş vaziyette. 20'li sınıflar da var. 

Daha iyi olacak, bunu yeterli bulmuyoruz. Muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak lafla olmaz, icraatla olur.Yeni eğitim ve öğretimde burs ve krediler de artacak, lisansüstü doktora, onlar da artacak. Üniversitelerimizde kalite artacak. Bunlar için çok önemli adımlar atmamız lazım.mebpersonel

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.