İl İçi İlişik Kesme İşlemleri Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak

2017 il içi isteğe bağlı yer değiştirmelerde tayin isteyen ve ataması yapılan öğretmenlerin yapacağı ilişik kesme işlemleri ile ilgili detaylar haberimizde

Öğretmenlerin il içi yer değiştirme duyurusuna göre ilişik kesme işlemleri 12 Haziran 2017 tarihinden itibaren yapılacak. Tayini çıkan öğretmenlerin yapacağı ilişik kesme işlemleri özetle şu şekilde olacak: 

1. Kararnameniz okula gelecek (il veya ilçe milli eğitim müdürlüğünden elden alınabilir.) 
2. Ayrıldığınız okul görevden ayrılma yazınızı yazacak. 

3. Ayrıldığınız okul 4 adet Personel Nakil Bildirimi düzenleyecek: a) Uzman öğretmenseniz personel nakil bildirimine kariyer basamağı olarak işletmeyi unutmayınız. 
b) Personel Nakil Bildirimlerini ayrıldığınız Okul Müdürü, Milli Eğitim Müdürlüğünden bir yetkili ve Mal Müdürlüğünden bir yetkili imzalayıp mühürleyecek. 
c) Personel Nakil Bildirimlerinden birer nüsha ayrıldığınız okul müdürlüğüne, Milli Eğitim Müdürlüğüne, Mal Müdürlüğüne ve göreve başlayacağınız okul müdürlüğüne teslim edilecek.

4. Ayrıldığınız okul müdürü isterse şahsi dosyanızı bir üst yazıyla birlikte imza karşılığı, göreve başlayacağınız okul müdürlüğüne teslim etmek üzere size teslim edebilir. Ya da 15 gün içinde göreve başlayacağınız okula iadeli taahhütlü göndermek zorundadır, göreve başlayacağınız okulun Şahsi Dosya İsteme Yazısı yazması şart değildir. 

5. Yolluklarınızı ayrıldığınız okuldan almayı tercih edin. Bildiğim kadarıyla ve değişmediyse, yolluğunuzu ayrıldığınız okuldan alırsanız hemen ödeme yapılıyormuş, göreve başlayacağınız okuldan almak isterseniz ödeneği farklı olduğundan ödenek istenmesi gerekiyormuş ve gecikme yaşanabiliyormuş. 

6. Ayrıldığınız okulun bağlı olduğu Milli Eğitim Müdürlüğüne giderek sgk ve hitap çıkışınızı yaptırınız. 
7. Personel Nakil Bildiriminin bir nüshası ve size teslim edildiyse şahsi dosyanızla birlikte yeni okulunuzda görevinize başlayın. 
8. Göreve başladığınız okulun bağlı olduğu Milli Eğitim Müdürlüğüne giderek sgk ve hitap girişinizi yaptırmayı unutmayınız. Not: 2016 Haziran il içi atama döneminde ilişik kesme işlemleri bu şekilde yapılmıştır. MEB Personel

Blogger tarafından desteklenmektedir.