AÖF sınav tarihleri çakışıyor

Anayasa değişikliği için yapılacak referandum sebebiyle Anadolu Üniversitesi'nin sınav tarihleri değişmişti. Ancak AÖF sınav tarihleri çakışıyor! 

16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak anayasa değişikliği referandumu sebebiyle Anadolu Üniversitesi, bahar dönemi ara ve dönem sonu sınav tarihlerini değiştirmişti. Fakat tarihlerin değişmesiyle durum daha karışık bir hal aldı.  

AÖF SINAV TARİHLERİ ÇAKIŞIYOR 
Anadolu Üniversitesi, referandum nedeniyle sınav tarihlerini 29-30 Nisan ve 3-4 Haziran tarihlerine erteledi ancak Atatürk Üniversitesi de sınavlarını bu tarihlerde yapacak. 

Hal böyle olunca da AÖF öğrencileri işin içinden çıkamadı. Eğer sınav tarihlerinde değişiklik yapılmazsa, iki üniversiteye de kayıtlı öğrenciler sadece bir üniversitenin sınavına girebilecek.  
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ'NİN 15 ŞUBAT TARİHLİ AÇIKLAMASI 
Anadolu Üniversitesi Senatosunun 14/02/2017 tarihli ve 2 sayılı kararı gereğince, Açık öğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2016-2017 Öğretim Yılı Akademik Takvimine göre 15-16 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacak olan 2016-2017 öğretim yılı Bahar Dönemi Ara Sınavları, Referandum takvimi nedeniyle 29-30 Nisan 2017 tarihlerinde; 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılacak Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavları ise 03-04 Haziran 2017 tarihlerinde yapılacaktır. 

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ'NDEN YANIT 
 "Sınav takviminde son anda değişiklik yapan üniversite Atatürk Üniversitesi değil, Anadolu Üniversitesi'dir. Bunu fark ettiğimiz andan itibaren yaptığımız girişimler Anadolu Üniversitesinin sınav takvimi değişikliğine ve çakışma durumunu düzeltmeye yeterli olmamıştır. 

Biz sınav takvimimizi, ÖSYM’nin sınav takvimi değişikliklerini dikkate alarak, Anadolu Üniversitesi ile Aralık 2016’da görüşüp güncellemiştik. Yani Anadolu Üniversitesi bizim sınav takvimimizden haberdardı. Buna rağmen sınav takvimi değişikliğini yaptı ve sınav tarihleri çakışması yaşandı. 

Nisan ve Haziran aylarındaki ÖSYM’nin sınav takvimi ile hafta sonlarına gelen bayram ve referandum gibi resmi tatiller dikkate alındığında hafta sonunda 2 günü boş olan bir tarih bulunamadığından sınav takviminde değişiklik yapmamız ne yazık ki mümkün görünmemektedir. Bu yüzden, başvurunuzun Atatürk Üniversitesine değil, Anadolu Üniversitesine yapılması daha uygun olacaktır."haberturk

Blogger tarafından desteklenmektedir.