MOTUL YTÜ RACİNG İLE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN YANINDA

MOTUL, Türkiye’de öğrencilere destek olmak ve yetişen yeni nesillerin üretkenliklerine katkıda bulunmak amacı ile Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri ile birlikte çalışıyor. 

YTU Racing, bir öğrenci takımı. Takım Yıldız Teknik Üniversitesi'nde öğrenim gören yaklaşık 30 mühendislik öğrencisinden oluşuyor ve yurt dışındaki öğrenci yarışmalarında ülkemizi temsil ediyor.

2016 senesinde yarışlara katıldıkları YTR03 aracı 245 kg, 78 beygir, doublewishbone süspansiyon sistemine sahip, 0-100 km'ye 4.1 sn'de çıkan, karbon fiber body ve kokpite sahip tek kişilik bir formula aracı olarak üretilmişti. 
Ülkemizi Formula Student yarışlarında temsil eden ekip, başarılı sonuçlarla yurda dönmüştü. YTU Racing ekibi YTR04 aracının çalışmalarına başladı. 2017 senesinde daha başarılı sonuçlar almak ve projelerini bir adım ileriye taşımak için gayret gösteren öğrenciler aracın geliştirilmesi için destek istedi. 

Geçtiğimiz günlerde Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde gerçekleştirilen organizasyonda diğer destek veren firmalar ile bir araya gelindi. Bugüne kadar ürettikleri üç aracın ardından dördüncü araç için çalışmalarına başlayan ekibe Motul’dan destek sözü verildi. 

Mühendislik problemlerine çözüm bulma, proje yönetimi ve ekip çalışması gibi konularda tecrübe sağlaması hedeflenen öğrencilerin, ileride otomotiv sanayisinin önemli pozisyonlarında görevler alarak başarılı işlere imza atması bekleniyor. 

Tüm dünyada yüksek teknoloji motor yağlarının formülasyonu, üretimi ve dağıtımı konularında uzmanlaşmış olan Motul, gençlerin eğitimine de büyük önem veriyor. 

Bu sebeple 100’den fazla ülkede motosiklet ve otomobil başta olmak üzere içten yanmalı motorlu tüm araçlar için motor yağları geliştirenMotul, tecrübesini genç nesillerle paylaşıyor. Motul,yıllar boyunca pek çok yarış ekibi ve üreticinin resmi tedarikçisi olarak uzmanlaşmış ve hala motor sporlarındaki teknolojik gelişmelere katkıda bulunmaya devam etmektedir.

Blogger tarafından desteklenmektedir.