54 bin 500 okul kamerayla izlenecek

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş,  Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu çalışmalarına devam ederken basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kurtulmuş, gündem maddelerine ilişkin açıklamalarda bulundu... 

 YENİ ANAYASA: Görüşmeler genel çerçevesi itibarıyla olumlu bir seyir takip ediyor. MHP’ye teklifimiz verilmiştir, henüz MHP kendi içinde değerlendirmeyi yapıp son noktayı koymuş değildir. Bir karar verecek. 330 aşılacak durum anlaşıldığında, hızlı şekilde konu Meclis’e getirilecektir. Ama MHP nihai görüşünü ortaya koymuş değildir. 

SİİRT’TEKİ GÖÇÜK: Şu anda bakanlıklar arasında bir koordinasyonla ilgili bütün birimlerimiz göçükte kalmış olan 10 kardeşimizin kurtarılması için çalışmalarını sürdürüyor. En kısa sürede bu 10 işçimize ulaşılmasını temenni ederiz. 

OKULLARA KAMERA: İçişleri ve MEB’in ortak projesi olarak gündeme gelen konulardan biri, okullarımızın emniyetinin sağlanmasıdır. 

Türkiye’de yaklaşık 54 bin 500 okulumuz mevcuttur, bina olarak. Bu okulların etrafında çocukların uyuşturucudan korunmasının sağlanması, asayiş olaylarının önlenmesi bakımından kamera sistemleriyle, bu okullarımızın hepsinin çevresi gözetlenecek. 

EKONOMİ: Perşembe günü Para Piyasaları Kurulu toplantısı yapılacak. Bu toplantıda Merkez Bankası’nın yapacağı hazırlık çerçevesinde bir karar alacaktır. Ekonomide olağanüstü bir durum söz konusu değildir. 

KUDÜS’TE EZAN: (Kudüs’te ezanın yasaklanması) Kudüs dediğimiz şehir çok dinlilik tecrübesiyle yeni karşılaşmıyor. Hıristiyanlar, Müslümanlar ve Yahudiler birlikte yaşadılar. Bu karar Kudüs’ün geçmişine, çokkültürlülüğe hakarettir. 

ŞANGHAY 5’LİSİ: Türkiye, dünyanın bütün bölgeleriyle eş zamanlı ilişki kurabilecek ender ülkelerden biridir. Bu anlamda, Türkiye’nin elinin kuvvetli olduğunu gösteren işaretlerdir.haberturk

Blogger tarafından desteklenmektedir.