ERASMUS STAJ PROGRAMI İLE İŞ HAYATI AVRUPA’DA BAŞLIYOR

Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Erasmus programıyla Avrupa’ya staj yapmak için giden öğrencilere çalışacakları kurumu buluyor, konaklayacakları yeri ayarlıyor ve sosyal aktivitelerde yer alma fırsatı sunuyor.

Avrupa Birliği öğrenci değişim programı Erasmus, öğrencilere Avrupa ülkelerinde okuma şansı ve staj programıyla Avrupa firmalarında deneyim kazanma fırsatı sunuyor. Programa başvuran gerekli yeterliliklere sahip öğrenciler, Avrupa’da staj imkânı yakalarken, staj süresi boyunca Avrupa Birliği Bakanlığı’ndan hibe alabiliyor. 

İş hayatında fark yaratmak isteyen ve Avrupa’daki bir ülkede hem dilini geliştirip hem de deneyim kazanmak isteyen öğrenciler Erasmus staj programını tercih ediyor. Staj yapmak istedikleri firmayı öğrenciler seçiyor ve kendilerini kabul ettirmeye çalışıyor. Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ise bu süreçte öğrencilerin çözüm ortağı olarak çalışabilecekleri kurum seçeneklerini sunuyor ve konaklayacakları yerleri hazırlıyor. 
Staj yeriniz ve konaklayacağınız yer hazır 
Erasmus staj programında öğrencilerin çalışacağı firmayı kendisinin bulması kuralının süreci zorlaştırdığını belirten Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Genel Müdürü Gökmen Özdemir; “Erasmus staj programına başvuru sürecinde gerek resmi yazışmalar gerekse vize işlemleriyle öğrencilerin ilgilenme zorunluluğu süreci yavaşlatıyor. Bu süreci tamamlayan öğrenciler içinse sonrasında konaklayacak yer sıkıntısı başlıyor. 

Endless Abroad olarak verdiğimiz danışmanlık hizmetiyle bu zorlu süreçte öğrencilerin yanında oluyoruz. Çözüm ortaklarımızla öğrencilere staj yapabilecekleri çeşitli firmalar sunuyor, 12 senelik deneyimimizle resmi yazışma ve vize işlem sürecini eksiksiz yürütüyoruz” dedi. 

Erasmus staj başvuru şartları her üniversitede değişiklik göstermekle birlikte hibe şartları da değişebiliyor. Öğrenciler Erasmus Staj ile ilgili Erasmus Koordinatörlükleri ile iletişime geçip şartlar hakkında bilgi alabiliyor.

Blogger tarafından desteklenmektedir.