SAMSUNG AKILLI AYAKKABISI MWC 2016 FUARINA AYAK BASIYOR

Akıllı saatleri ve fitness takip bileklikleri ile tanıdığımız Samsung, bu yıl ki MWC 2016 fuarına çok farklı bir ürünle geliyor. IOFIT, firmanın ilk fitness takip ayakkabısı olacak. 

Teknoloji dünyasının tüm dikkati daha çok Galaxy S7 amiral gemi serisine çevrilmişken, Samsung daha başka sürprizler de hazırlıyor. Gear 360 sanal gerçeklik kamerasının ardından, IOFIT adındaki akıllı fitness ayakkabısı da MWC 2016 fuarında sahneye ayak basacak. 

 IOFIT, benzer giyilebilir cihazların aksine, anlık bilgi aktarımı sağlamak için geliştirilmiş. Ayakkabı içerisine yerleştirilmiş sensörler ile, kullanıcının pozisyonu, duruş dengesi ve ayaklara dağıtılan ağırlık sürekli takip ediliyor. 
Bu verileri uyumlu uygulama üzerinden kullanıcıya gerçek zamanlı olarak aktarılıyor. Samsung, IOFIT ile zayıflama ve kalbe ait egzersiz yapanları hedefliyor. 

Uygulama içerisinde yer alan özel koç; duruş pozisyonunun nasıl olması gerektiğini, ağırlığın ayaklara nasıl eşit olarak dağıtılacağını veya ayakların nasıl açılacağını sürekli olarak kullanıcısına aktarıyor. Böylece, egzersiz için en iyi vücut dengesi sağlanmış oluyor. IOFIT üçüncü taraf firmalara açık bir tasarım anlayışına sahip. 

Yani isteyen ayakkabı üreticileri, tasarımı kendilerine göre değiştirerek daha farklı modeller sunabilecek. Samsung, bu alanda büyük bir potansiyelin fitilini ateşlemek istiyor. IOFIT ayakkabısının detayları ve satış bilgileri, MWC 2016 fuarında açıklanacak. donanimhaber

Blogger tarafından desteklenmektedir.