3M DEN VKV FORD OTOSAN GÖLCÜK İHSANİYE OTOMOTİV MESLEK YÜKSEK OKULU ÖĞRENCİLERİNE EĞİTİM

“Bilim insan yaşamı için kullanılmadığı sürece sadece bilim olarak kalır.” felsefesini hayatın her alanına taşıyan 3M, sektördeki bilgi birikimi ve tecrübesini geleceğin uzmanları ile paylaştı. 

VKV Ford Otosan Gölcük İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksek Okulu’nu ziyaret eden 3M yetkilileri öğrencilere zımpara kullanımı ve boya uygulamaları gibi konularda eğitim verdi. 

3M Otomotiv Bölümü, Kocaeli’nde bulunan VKV Ford Otosan Gölcük İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksek Okulu öğrencileri için, sektördeki yeni teknolojileri ve uygulamaları aktardığı bir eğitim düzenledi. 
VKV Ford Otosan Gölcük İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksek Okulu’nu ziyaret eden 3M Otomotiv Bölümü Süpervizörü Serkan İlgün, öğrencilerin iş yaşamına daha iyi hazırlanmaları için okul yönetimi tarafından düzenlenen bir dizi etkinlik çerçevesinde 3M’i, ürünlerini ve uygulamalarını anlatan bir sunum gerçekleştirdi. 

3M’in sektördeki bilgi birikimi ve tecrübesinin öğrencilere aktarıldığı sunumda, Serkan İlgün genel zımpara eğitimi, otomotiv üretiminde zımpara kullanımları, boya süreci ve uygulamaları ve boyahane çözümleri konularında öğrencilere bilgi verdi. 

3M için bilimin ürün geliştirmedeki önemini de vurgulayan İlgün; 1925 yılında Ford’a ait olan bir boyahanedeki ihtiyaçlar doğrultusunda o dönemdeki yapıştırıcı teknolojisi kullanılarak geliştirilen 3M Maskeleme Bandının hikâyesiyle, 3M biliminin hayatı kolaylaştıracak ürünlere nasıl dönüştürüldüğünü de öğrencilerle paylaştı. 

3M ile Ford Otosan işbirliği çerçevesinde gerçekleştirilen ziyaret ve eğitimin ardından uygulama laboratuvarları gezilerek işbirliğinin nasıl geliştirilebileceği görüşüldü. Öğrenci ve öğretim görevlilerinin katıldığı eğitimler çeşitlendirilerek 2016 yılında da devam edecek. 

3M ayrıca, VKV Ford Otosan Gölcük İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksek Okulu öğretim üyelerini, Kavacık’ta bulunan Müşteri İnovasyon Merkezi’nde de ağırlayacak ve 2016 yılı içerisinde okulun uygulama laboratuvarına ürün desteğinde bulunacak.

Blogger tarafından desteklenmektedir.