YENİ STAJYER ÖĞRETMEN UYGULAMASI 1 MARTTA BAŞLAYACAK

Müsteşar Stajyer Öğretmenlerle İlgili Açıklamalarda Bulundu MEB Müsteşarı Doç. Dr Yusuf Tekin Cihannüma İstanbul Şubesince Mümtaz Soysal Sosyal Bilimler Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen programda Stajyer öğretmenlerle yenilikleri açıkladı. 

Öğretmen Niteliklerini Artırma Planlarımız Var Yeni atanan stajyer öğretmenlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Tekin ‘’Öğretmen niteliklerini artırma, itibarını artırma planlarımızla ilgili adımlar var. 

Stajyerlikten öğretmenliğe geçiş safhası var. Yazılı ve sözlü sınav konusunu kanuna koyduran benim. Bu gün konuşulan şeyleri o gün kanun gerekçesine koymuştuk. Yeni atanan bir öğretmenin bir stajyerlik süresi ardından yazılı-sözlü sınav olsun. Yaz tatilinde de bölgenin sosyo-kültürel yapısı, adetleri hakkında yazın kendisine bir oryantasyon eğitimi yaptıralım. 
Bir de ötekileştirmeye karşıyız. Genç gittiği yerde problem yaşayabilir. Bunu da oryantasyona dahil ettik’’ dedi. 

 Martta Göreve Başlayacak 30 Bin Öğretmene Uygulanacak Tekin ‘’Bu sene atama yapacağımız öğretmenler için yeni stajyerlik süreci uygulamasını 1 Martta göreve başlayacak 30 Bin öğretmenlerimize uygulayacağız. 

Bu öğretmenlerimiz branşlarında ustalaşmış deneyimli-tecrübeli hocalarımızı tespit ederek, onların yanında usta-çırak ilişkisi gibi uygulayacağız. İnşaallah hayırlı olur’’ dedi.Mebpersonel

Blogger tarafından desteklenmektedir.