RENAULT EĞİTİME DESTEK VERMEYE DEVAM EDİYOR

Renault Mais A.Ş., 1994 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığı «Renault Teknik Öğretim Programı» protokolü kapsamında Renault Motor Laboratuarı açılışını gerçekleştirdi. 

Bağcılar Teknik ve Meslek Lisesi’nde gerçekleştirilen açılışa İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız ve Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar’ın katıldı. Aybar: “Otomotiv endüstrisi, teknolojik gelişmelerin hızlı ve yoğun olarak uygulandığı bir sektördür. Renault ürünleri de aynı hızla gelişmekte. 

Gelecekte bu yüksek teknolojiye sahip araçların servis hizmetlerinin verilebilmesi, mekan, ekipman, özel aletler ve nitelikli insan gücü ile desteklenmiş servis ve bakım istasyonları ile mümkün olacaktır.” diye konuştu. 
Bağcılar Teknik ve Meslek Lisesi’nde açılan Renault Motor Laboratuarlarının amacı; servis hizmetleri kalitesinin yükseltilmesi, servislerde kalifiye eleman eksikliğinin giderilmesi, gelecekteki nitelikli eleman ihtiyacının karşılanabilmesi için alt yapı oluşturulması, ekipman seviyesi yüksek araçların onarımlarını sağlamak ve Mesleki Eğitim kurumlarına güncel otomotiv teknolojisine ait bilgilerin aktarılmasıdır. Protokol kapsamında İstanbul ve İzmir’ de olmak üzere daha önce tam donanımlı iki Renault Motor Laboratuarı kurulmuştu. 

Proje kapsamında bugüne dek Renault Laboratuar’ından 747 öğrenci mezun oldu. Mezunların yüzde 12’si Renault Yetkili Satıcı ağında çalışıyor. Renault Motor Laboratuarı yenilenen donanımı ile öğrencilere günümüz teknolojisine dayalı, nitelikli mesleki eğitim sağlayacak yapıya sahip.

Blogger tarafından desteklenmektedir.