OKULUN İLK GÜNÜ YAPILMAMASI GEREKENLER

Eğitim uzmanları okulun ilk günü çocukların keyif almasının önemli olduğunu vurguladı. 

Eğitimcilere göre ilk günü iyi geçen çocuklar okula daha fazla bağlanıyor. Öğretmenlerin, okulda ilk günü olan çocukların heyecanını artıracak aktivitelerde bulunmasını tavsiye ediliyor. Diğer yandan basit ama yapılmaması gereken şeyler de var. 

İşte okulun ilk günü yapılmaması gereken 5 şey: Sınıf kuralları hakkında konuşmak Sınıf kurallarını anlatmak çocukları korkutuyor. 

Eğitmenler yıl boyunca ortaya konan davranışların kuralları oturtacağını söylüyor. Ders programı dağıtmak İlk günün iyi ilişkiler kurmaya ayrılması gerektiğini belirten eğitimciler, ders programının daha sonraki günlerde öğrencilere verilmesi gerektiğini vurguladılar. 
Oturma yerlerini belirlemek Öğretmenler, öğrencileri ilk günden kategoriye ayırmak yerine onları özgür bırakmak gerektiğinin altını çizdiler. Çocuklar böylece kendilerini daha rahat hissedebiliyorlar. 

Ders kitaplarını dağıtmak Pedagoglara göre ilk günde sınavlardan bahsetmenin ve ders kitaplarını vermenin çocukları strese sokabilir. 

Ödev vermek İlk günden ödev vermek çocukları strese sokuyor. Aynı zamanda okulu sevmelerini engelleyen ödevler, öğretmenden öğrenci ilişkisini de bozabiliyor.ntv

Blogger tarafından desteklenmektedir.