AYMNİN DERSHANELER KAPATILAMAZ KARARINA BAKANDAN İLK TEPKİ

Anayasa Mahkemesi'nin Dershanelerin kaptılmasına önelik kararı iptal etmesinin ardından ilk tepki Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'dan geldi.

İşte Avcı'nın açıklamalarından önemli satırbaşları Yönetmeliklerimizde ne tür değişiklikler yapacağımızı daha önceden planlamıştık. Gerekçeleri görelim gerekeni yaparız. Hangi gerekçe ile hangi madde iptal edilmişse onun karşılığında yapılacakları hep birlikte konuşuruz. 

Bu kararı beklemiyordum. Bu dava bir yılı aşkın süre önce açıldı. Yürütmeyi durdurma talebi de vardı. Mahkeme o tarihte yürütmeyi durdurmayı reddetti. 

Bir yıl önce yürütmeyi durdurmayı reddettiği bir yasayı hangi gerekçelerle ne değişti de şimdi reddetti. 

Biz dönüşüm sürecini sektörü ayrıntılı istişare toplantıları yaparak yürüttük. Bu aşamada asıl dikkat etmemiz gereken öğrenci ve velilerimizdir. Müsterih olsunlar, karar ne olursa olsun çocuklarımızı, gençlerimizi ortada bırakmayız. Öğrencilerimize okullarda öğretmenlerimiz tarafından takviye kursları verildi geçen yıl. 

Bu yıl daha da arttırılarak takviye kursları verilmeye devam edilecek. Bu konuyu daha da yaygınlaştırarak devam ettireceğiz. Öğrenci ve velilerin ben nereden takviye kurs alacağım diye bir endişeyi taşımaması gerekir. Hürriyet
Blogger tarafından desteklenmektedir.