OPEL TÜRKIYE 11. SEZON BILIM KAHRAMANLARI TURNUVASINA SPONSOR OLDU

Opel Türkiye, çocukların üretim becerilerini geliştirmeyi ve onlara bilimi sevdirmeyi amaçlayan “Bilim Kahramanları Buluşuyor/FLL” turnuvasına sponsor oldu. 

Genç mucitler için düzenlenen turnuvanın 11’cisi bu yıl ilk kez 21-22 Mart 2015 tarihlerinde MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşecek. 

Bilim Kahramanları Buluşuyor/FLL, dünyada FIRST LEGO ismiyle anılan ve dünya genelinde 80 ülkeden 265 bin çocuk ve gencin katılım gösterdiği bir etkinlik. Turnuvada ödül alan ve dereceye girmeye hak kazanan 6 takım uluslararası turnuvalarda çalışmaları ile ülkemizi temsil edecekler. 

Bugüne kadar 35 ilden 9 bin çocuk ve gencin katılmış olduğu Bilim Kahramanları Buluşuyor/FLL turnuvalarına katılan takımlar Avrupa Şampiyonluğu ve Kanada Açık Şampiyonluğu dâhil olmak üzere 18 uluslararası ödül kazandılar. 

11. Sezon Bilim Kahramanları Buluşuyor/FLL Turnuvası’na 9-16 yaş arası çocuklardan oluşan 22 ilden 80 takım katılacak. Bu sezonun ana teması “senin dünyan senin sınıfın” . Genç dâhilerin tasarladıkları ve programladıkları robotlarla, temayla ilgili özgün çözümlerini sunacaklar.

Blogger tarafından desteklenmektedir.