Header Ads

EYLÜL AYINA KADAR TÜRKİYE GENELİNDEKİ LİSELERİN YARISINDA FATİH PROJESİNİN KURULUMU TAMAMLANMIŞ OLACAK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ankara'da Fatih projesini başlattı.Erdoğan Sabahattin Zaim İlköğretim okulunda yaptığı konuşmada;

17 ilde 52 okulun tüm öğrencilerini, öğretmenlerini yürekten kutludığını belirten Erdoğan, fatih projesi start aldığını belirtti. Erdoğan, " Eylül ayına kadar 3657 ortaöğretim kurumunda Türkiye genelindeki liselerin yarısında fatih propjesinin kurulumu tamamlanmış olacak.

4 yıl içinde de 42 bin okulda 570 bin sınıfta fatih projesi hayata geçecek. 570 bin sınıfla beraber kütüphanelerde labaratuarlarda 620 bin akıllı tahtayı öğrencilerimize kazandırmış olacağız" dedi.

"KARA TAHTAYI TARİHİN TOZLU SAYFALARINA KALDIRIYORUZ"
Erdoğan, "Fatih projesi sadece akıllı tahtadan ibaret değil tek tek sınıflara yüksek hızlı internet bağlantısını gerçekleştiriyoruz. Bugün bu adımı atıyoruz her okula bir tane fonksyonlu yazıcı ve kamera kazandırıyoruz. Her öğrenciye bir tablet dağıtacağımız sözünü vermiştik ve sözümüzde duruyoruz" dedi.

İlk 200 tablet bilgisayarın okula verildiğini belirten Erdoğan, Türkiye genelinde ilk etapta pilot uygulama olarak 12 bin 800 tablet bilgisayarın öğrencilere ulaştırılacağını ifade etti. Erdoağn, "Kara tahtayı tarihin tozlu raflarına kaldırıyoruz" dedi.Haberturk

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.