Header Ads

2009'da 60 YTL'lik yıllık ücreti ödemeyen öğretmenlere indirim uygulanmayacak.

Öğretmenler, kendi paraları ile inşa edilen öğretmenevlerini kullanmak için bandrol ücreti ödeyecek. Öğretmenlerin paraları ile inşa edilen öğretmenevlerinin kullanımına Milli Eğitim Bakanlığı'ndan bandrol engellemesi geldi.

Sadece 2009 yılı için 60 YTL bandrol ücreti ödemek zorunda olan öğretmenler, bandrol almaması halinde ise 'normal' ücretlendirmeye tabi olacak. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmene Hizmet ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, 26 Kasım tarihli genelge ile öğretmenlere 'üyelik' şartları getirdi.

Genelgede, öğretmenevleri ve öğretmen lokallerine üye olmak isteyen ve üyelik şartlarını taşıyanlar için ülke genelinde bütün öğretmenevi ile öğretmen lokallerinde 2009 yılı üye bandrol ücretinin 60 YTL olacağı bildirildi. Söz konusu ücret, istenirse 12 aya bölünerek ödenecek.

YARGIYA TAŞINACAK

Öğretmenevi ve akşam sanat okullarına gelen üyelerden kartları istendiğinde, 2009 yılı bandrolü bulunmayanlara 1 Şubat 2009 tarihinden itibaren indirim yapılmayacağı belirtildi. Diğer birçok kamu kurumu mensupları, kendi kurum haklarından bandrolsüz faydalanırken, söz konusu genelge ile öğretmenevi kullanımının adeta öğretmenler için zorlaştırılması tepkilere yol açtı. Konuyu gündeme taşıyan eğitim sendikaları, genelgenin geri çekilmemesi halinde yargıya gideceklerini kaydetti. haber7

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.