2012-2013 MATEMATİK BÖLGE ZÜMRESİ

matematik | 16:04 |

2012–2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ….. İLİ 1.DÖNEM … EĞİTİM BÖLGESİ MATEMATİK DERSİ ZÜMRE BAŞKANLARI TOPLANTI TUTANAĞIDIR.


Toplantı Tarihi : 24 /09/2012
Toplantı Yeri : … İlköğretim Okulu

Gündem Maddeleri:
1. Açılış ve yoklama, Zümre Başkanın seçimi
2. Bir önceki yılın zümre tutanaklarının değerlendirilmesi.
3. Atatürkçülük konularının yıllık planlardaki yerleri, işleniş şeklinin görüşülmesi
4. Yeni programın değerlendirilmesi ve ders kitaplarının incelenmesi
5. Proje ve performans ödevlerinin hazırlanması konusundaki kriterlerin belirlenmesi ,yazılı tarihlerinin belirlenmesi
6. Kapanış


Gündem Maddelerinin Görüşülmesi:
1. Zümre Başkanı seçimi toplantıya katılan matematik öğretmenleri arasında yapılarak, zümre başkanı olarak seçildiYapılan yoklamada zümre öğretmenlerinin toplantıda hazır olarak bulunduğu tespit edildi.
2.Bir önceki yılın zümre toplantılarında alınan kararlara uyulduğu düzenli olarak uygulandığı ve başarı yönünden olumlu bir sonuç alındığı açıkladı.
3. Atatürkçülük konularının ders kitaplarında bulunan yıllık planlarındaki yerleri belirlendi, Ders esnasında bu konuluara değinileceği konusunda karar verildi.:
4. Zümre başkanı konu sıralamasının 7.sınıflarda tamsayılar ve rasyonel sayılar konularının ünitelere bölünmeden hedef davranışlarının bütünlüğünün bozulmaması için birleştirilmesi gerektiğini belirtti.
… 8.sınıflarda katı cisimler konusunun eğim ve trigonometri konusundan sonra anlatılmasının daha uygun olabileceğini belirttti.
…Ders kitaplarındaki etkinliklerin seçilerek yapılmasının daha etkili olabileceğini belirttti.
… 6.sınıflardaki kümeler konusunun ünitenin ortlarına alınmasının öğrenciler için faydalı olduğunu 1. Kademede kümeler konusunun bulunmadığı için öğrencilerin zorlanabildiğini belirtti.
…. 8.sınıfta verilen fraktallar, katı cisimler ve perspektif çizimlerinin projeksiyon veya asetatla verilmesinin daha yararlı olacağını hatta bu konuda ttnet vitaminden de yararlanılabileceğini belirtti.

5. Proje ve performans ödev konularının araştırmaya yönelik olmasının daha yararlı olacağı ve düşünceye sevk edeceği, internet çıktısı olmaması konusunda karar verildi.
Yazılı tarihlerinin, her okulda ders işleniş hızı doğrultusunda ve öğrencilerin kapasitelerine göre karar verilmesi gerektiği düşünüldü.3 yazılı, 2 ders içi performans ve 1 yazılının ortak yapılması gerektiği belirtildi.


MATEMATİK ZÜMRESİNDE ALINAN KARARLAR
1. İmkanlar ölçüsünde görsel materyal kullanılmasının arttırılması karar verildi.
2. Ders kitaplarındaki etkinliklerin seçilerek yapılması karar verildi.
3. Önemli gün ve haftalarda Atatürkçülük konularına karar verildi.
4. Her dönem 3 yazılı, 2 ders içi pereformans notu verilmesine ve 1 ortak yazılı yapılmasına karar verildi.
5) Performans ve Proje ödevlerinin değerlendirilmesinin her okulun zümre kararları doğrultusunda olmasına karar verildi.

Category:

12 yıllık zorunlu eğitim 2013-2014 2014 TEOG YERLEŞTİRME TAKVİMİ 2014-2015 2015-2016 2016-2017 2017-2018 4+4+4 5.sınıf dökümanları 5.Sınıf Matematik 5.Sınıf Matematik Yazılı 6.Sınıf dökümanları 6.Sınıf Matematik 6.Sınıf Matematik Yazılı 7.sınıf dökümanları 7.sınıf matematik 7.Sınıf Matematik Yazılı 8.sınıf dökümanları 8.Sınıf Matematik 8.Sınıf Matematik Yazılı Açık Öğretim açık uçlu sorular ada yayınları ADAY ÖĞRETMEN Alan Sınavı ALES AÖF ASİS Atama ve yer değiştirme Bep planı Bize Ulaşın Bölge zümresi Burs Haberleri CARTER SCHOOL Çalışma Takvimi Ders çalışma DERSHANELER Diğer Kampanyalar Dikey Geçiş Sınavı(dgs) Dikey yayınları dil eğitimi DUS Duyuru ve Anonslar e kurs E-Klavye e-Pansiyon E-SINAV e-yds eba Eğitim ögretim haberleri ETÜD Fatih Projesi FORMASYON Gizlilik İLKOKUL KAYIT İNOVASYON koçluk kodlama dersi KOLEJ kolej fiyatları KPDS KPSS kpss tercih LİSE Lise dökümanları lys M MALİYE MÜFETTİŞLİĞİ SINAVI Matematik Matematik Öğrenme Laboratuvarı Projesi matematik seminer raporu matematik seminerleri Matematik Uygulamaları MATEMATİK UYGULAMALARI matematik uygulamaları 5 matematik uygulamaları 6 matematik uygulamaları 7 matematik uygulamaları 8 MATEMATİK YARIŞMALARI Matematik zümresi MEB meb esınav MEB GYS meb haberleri mebbis MERKEZİ SINAV Milli İzleme Sistemi Milli Klavye Mobil Veli Bilgilendirme Sistemi müfredat OGES OKS OKUL KURSLARI okul servisi ORTAK SINAV Ortaokul ortaokul 2016-2017 ORTAOKUL KAYIT ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ SINAVI OSYM ÖABT Ödüllü Öğrenci Yarışmalar Ögretmen Kampanyaları öğretmen öğretmen 4 aylık eğitim planı Öğretmen Akademisi ÖĞRETMEN KAMPANYALARI ÖĞRETMEN ROTASYONU Öğretmen Strateji Belgesi Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ösym haberleri ÖSYM SINAV TAKVİMİ ÖSYS Özel Eğitim Kursları Özel Okul ücretleri Özel Okullardan Haberler özgün yayınları PBYS Pedagojik formasyon Performans ödev konuları Polis akademisi proje ödev konuları Rehberlik Dökümanları Resmi Tatiller SBS Scientix Seçmeli Dersler Seminer Dönemi sevgi yayınları sınav stresi Sınav Takvimi Sınav Tarihi sınav uzmanı Sınıf öğretmeni dökümanları SONUÇ Sorumluluk Sınavı SOSYAL SORUMLULUK sömestr sözleşmeli öğretmen Staj imkanı stem modeli Şube Ögretmenler Kurulu takviye kursu Tayin teknoloji TEMEL LİSE TEOG TEOG SINAV SONUÇLARI TEOG YERLEŞTİRME TUS tutku yayınları Uzaktan eğitim Üniversite Haberleri üniversite tercih rehberi ünlü matematikçiler Yazılı Soruları YDS YDUS yeni müfredat YENİ SINAV SİSTEMİ Yenilikler YGS VE LYS Yıllık Planlar YÖK ten haberler YURTKUR yüksek maaşlı iş imkanları